تبلیغات
سیستم امنیت شبکه - DNS
 

 سیستم امنیت شبکه

آرشیو

بهمن 1395
خرداد 1389
بهمن 1388
آذر 1388
آبان 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
مهر 1387
شهریور 1387

لینک دونی

قالب های توپ برای شما
عاشقانه
گروه امداد امنیت کامپیوتر ایران
دامین و هاست رایگان
آرشیو لینكدونی

لوگو سایت

لینک دوستان

کلیک کن دات کام

خرید ساعت دیواری
بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی
بزرگترین بازی های خهان
سرویس ترجمه فوری
اخباربازیگران هالیوود وایران
مرکز دانلود برنامه وکرک
::دانلود نرم افزار و معرفی قطعات::
اولین وبسایت خبری آنلاین شهرستان نکا
قلمرو عکس
تبلیغات رایگان در اینترنت
آگهی رایگان
اکی وبلاگ
دانلود نرم افزار ، مقالات علمی و .....

برای تبادل لینك با ما ، لینك ما را با نام سیستم امنیت شبکه در سایت خود قرار دهید سپس از طریق فرم نظرات لینك خود را برای ما ارسال كنید . ( از پذیرفتن لینك های غیر اخلاقی معذوریم )

لوگو دوستانSeCuRiTy Team

طراح قالب

Powered By
ُSeCuRiTy Team‍

تبلیغات

Cat : آموزش شبکه , IT , DNS

تفاوت بین Domain و Zone

در ابتدا می بایست به این نکته اشاره نمود که Zone ها با دامنه ها(Domain) یکسان نبوده و یک Zone می تواند شامل رکوردهائی در رابطه با چندین دامنه باشد. مثلا" فرض کنید ، دامنه www.microsoft.com دارای دو زیر دامنه با نام East , West می باشد.( West.microsoft.com , East.microsoft.com).

 مایکروسافت دارای دامنه اختصاصی MSN.Com بوده که خود شامل دارای یک زیردامنه با نام mail.microsoft.com است... .

تفاوت بین Domain و Zone

در ابتدا می بایست به این نکته اشاره نمود که Zone ها با دامنه ها(Domain) یکسان نبوده و یک Zone می تواند شامل رکوردهائی در رابطه با چندین دامنه باشد. مثلا" فرض کنید ، دامنه www.microsoft.com دارای دو زیر دامنه با نام East , West می باشد.( West.microsoft.com , East.microsoft.com).

 مایکروسافت دارای دامنه اختصاصی MSN.Com بوده که خود شامل دارای یک زیردامنه با نام mail.microsoft.com است.

دامنه های همجوار همدیگر را حس خواهند کرد ( برای یکدیگر ملموس خواهند بود). در رابطه با مثال فوق دامنه های موجود در Zone.Microsoft.com همجوار و دامنه های Msn.com و Microsoft.com غیر همجوار هستند.

Zone ها مجوز واگذاری مسئولیت برای پشتیبانی منابع موجود در Zone را فراهم خواهند کرد. Zone ها روشی را به منظور واگذاری مسئولیت پشتیبانی و نگهداری بانک اطلاعاتی مربوطه فراهم خواهند کرد. فرض کنید شرکتی با نام TACteam وجودداشته باشد. شرکت فوق از دامنه ای با نام tacteam.net استفاده می نماید. شرکت فوق دارای شعباتی در and Boston ,San Francisco, Dallas است.

شعبه اصلی در Dallas بوده که مدیران متعددی برای مدیریت شبکه در آن فعالیت می نمایند. شعبه San Francisco نیز دارای چندین مدیر ورزیده به منظور نظارت بر سایت است . شعبه Boston دارای مدیریتی کارآمد برای مدیریت DNS نمی باشد. بنابراین همواره نگرانی های مربوط به واگذاری مسئولیت نگهداری بانک اطلاعاتی به یک فرد در Boston خواهیم بود. منابع موجود بر روی سایت Dallas در حوزه tacteam.net بوده و منابع موجود در San Francisco در سایت west.tacteam.net و منابع موجود در Boston در سایت east.tacteam.net نگهداری می گردنند. در چنین وضعیتی ما صرفا" دو Zone را برای مدیریت سه دامنه ایجاد خواهیم کرد. یک Zone برای tacteam.net که مسئولیت منابع مربوط به tacteam.net و east.tacteam.net را برعهده داشته و یک Zone دیگر برای west.tacteam.net که منابع موجود بر روی سایت San Francisco را برعهده خواهد گرفت . اسامی مورد نظر برای هر Zone به چه صورت می بایست انتخاب گردنند؟ هر Zone نام خود را از طریق ریشه و یا بالاترین سطح دامنه اقتباس خواهند شد. زمانیکه درخواستی برای یک منبع موجود بر روی دامنه west.tacteam.net برای DNS واصل گردد ( سرویس دهنده DNS مربوط بهtacteam.net ) سرویس دهنده tacteam.netصرفا" شامل یک Zone نخواهد بود.در چنین وضعینی سرویس دهنده فوق دارای یک Delegation(واگذاری مسئولیت) بوده که به سرویس دهنده DNS مربوط به west.tacteam.net اشاره خواهد کرد. بنابراین درخواست مربوطه برای ترجمه اسامی به آدرس بدرستی به سرویس دهنده مربوطه هدایت تا مشکل برطرف گردد. 
+ لینك ثابت   + نویسنده : امین فلاح + ساعت 10:45 ب.ظ +  تاریخ : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 +  نظرات ()

مطالب پیشین

 

صفحات

 

لینک باکس

 
منوی اصلی

صفحه اصلی
ارتباط با ما
ایمیل به مدیر
طراحی قالب وبلاگ

بخش های سایت

آموزش شبکه
امنیت در شبکه
امنیت ، شبکه
IT

جستجو


خبرنامه

شما می توانید با وارد كردن ایمیل خود در این قسمت از به روز شدن این سایت با خبر شوید .

 
عضویت لغو عضویت

آمار
امروز :
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :

PageRank Plus - Google PageRank checking, with a twist. Add to any service Add to Technorati

Copyright © SeCuRiTy Team
All Rights Reserved 2008-2009