تبلیغات
سیستم امنیت شبکه - امنیت VPN
 

 سیستم امنیت شبکه

آرشیو

بهمن 1395
خرداد 1389
بهمن 1388
آذر 1388
آبان 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
مهر 1387
شهریور 1387

لینک دونی

قالب های توپ برای شما
عاشقانه
گروه امداد امنیت کامپیوتر ایران
دامین و هاست رایگان
آرشیو لینكدونی

لوگو سایت

لینک دوستان

کلیک کن دات کام

خرید ساعت دیواری
بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی
بزرگترین بازی های خهان
سرویس ترجمه فوری
اخباربازیگران هالیوود وایران
مرکز دانلود برنامه وکرک
::دانلود نرم افزار و معرفی قطعات::
اولین وبسایت خبری آنلاین شهرستان نکا
قلمرو عکس
تبلیغات رایگان در اینترنت
آگهی رایگان
اکی وبلاگ
دانلود نرم افزار ، مقالات علمی و .....

برای تبادل لینك با ما ، لینك ما را با نام سیستم امنیت شبکه در سایت خود قرار دهید سپس از طریق فرم نظرات لینك خود را برای ما ارسال كنید . ( از پذیرفتن لینك های غیر اخلاقی معذوریم )

لوگو دوستانSeCuRiTy Team

طراح قالب

Powered By
ُSeCuRiTy Team‍

تبلیغات

Cat : IT , امنیت VPN
 

امنیتVPN

شبکه های VPNبه منظور تامین امنیت (داده ها و ارتباطات) از روش های متعددی استفاده می نمایند:

فایروال . فایروال یک دیواره مجازی بین شبکه اختصای یک سازمان و اینترنت ·ایجاد می نماید. با استفاده از فایروال می توان عملیات متفاوتی را در جهت اعمال سیاست های امنیتی یک سازمان انجام داد. ایجاد محدودیت در تعداد پورت هافعال ، ایجاد محدودیت در رابطه به پروتکل های خاص ، ایجاد محدودیت... .

امنیتVPN

شبکه های VPNبه منظور تامین امنیت (داده ها و ارتباطات) از روش های متعددی استفاده می نمایند:

فایروال . فایروال یک دیواره مجازی بین شبکه اختصای یک سازمان و اینترنت ·ایجاد می نماید. با استفاده از فایروال می توان عملیات متفاوتی را در جهت اعمال سیاست های امنیتی یک سازمان انجام داد. ایجاد محدودیت در تعداد پورت هافعال ، ایجاد محدودیت در رابطه به پروتکل های خاص ، ایجاد محدودیت درنوع بسته های اطلاعاتی و ... نمونه هائی از عملیاتی است که می توان با استفاده از یک فایروال انجام داد.

رمزنگاری . فرآیندی است که با استفاده از آن کامپیوتر مبداء اطلاعاتی رمزشده رابرای کامپیوتر دیگر ارسال می نماید. سایر کامپیوترها ی مجاز قادر به رمزگشائی اطلاعات ارسالی خواهند بود. بدین ترتیب پس از ارسال اطلاعات توسط فرستنده، دریافت کنندگان، قبل از استفاده از اطلاعات می بایست اقدام به رمزگشائی اطلاعات ارسال شده نمایند. سیستم های رمزنگاری در کامپیوتر به دوگروه عمده تقسیم می گردد: رمزنگاری کلید متقارن و رمزنگاری کلید عمومی در رمز نگاری " کلید متقارن " هر یک از کامپیوترها دارای یک کلید Secretبوده که با استفاده از آن قادر به رمزنگاری یک بسته اطلاعاتی قبل از ارسال در شبکه برای کامپیوتر دیگر می باشند. در روش فوق می بایست در ابتدا نسبت به کامپیوترهائیکه قصد برقراری و ارسال اطلاعات برای یکدیگر را دارند، آگاهی کامل وجود داشته باشد. هر یک از کامپیوترهای شرکت کننده در مبادله اطلاعاتی می بایست دارای کلیدرمز مشابه به منظور رمزگشائی اطلاعات باشند. به منظور رمزنگاری اطلاعات ارسالی نیز از کلید فوق استفاده خواهد شد. فرض کنید قصد ارسال یک پیام رمز شده برای یکی ازدوستان خود را داشته باشید. بدین منظور از یک الگوریتم خاص برای رمزنگاری استفاده می شود. در الگوریتم فوق هر حرف به دوحرف بعد از خود تبدیل می گردد. پس از رمزنمودن پیام و ارسال آن، می بایست دریافت کننده پیام به این حقیقت واقف باشد که برای رمزگشائی پیام ارسال شده، هرحرف به دو حرق قبل از خود می بایست تبدیل گردد. در چنین حالتی می بایست به دوست امین خود، واقعیت فوق ( کلید رمز ) گفته شود. در صورتی که پیام فوق توسط افراد دیگری دریافت گردد، بدلیل عدم آگاهی ازکلید، آنان قادر به رمزگشائی و استفاده از پیام ارسال شده نخواهند بود.

در رمزنگاری عمومی از ترکیب یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی استفاده می شود. کلید خصوصی صرفا" برای کامپیوتر شما ( ارسال کننده) قابل شناسائی و استفاده است. کلید عمومی توسط کامپیوتر شما در اختیار تمام کامپیوترهای دیگر که قصد ارتباط با آنرا داشته باشند ، گذاشته می شود. به منظور رمزگشائی یک پیام رمز شده، یک کامپیوتر می بایست با استفاده از کلید عمومی ( ارائه شده توسط کامپیوتر ارسال کننده ) ، کلیدخصوصی مربوط به خود اقدام به رمزگشائی پیام ارسالی نماید . یکی از متداولترین ابزار"رمزنگاری کلید عمومی"، روشی با نام PGP(Pretty Good Privacy ) است. با استفاده از روش فوق می توان اقدام به رمزنگاری اطلاعات دلخواه خود نمود:

-         روتر به روتر

-         فایروال به روتر

-         کامپیوتر به روتر

-    کامپیوتر به سرویس دهنده 
+ لینك ثابت   + نویسنده : امین فلاح + ساعت 12:15 ق.ظ +  تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1388 +  نظرات ()

مطالب پیشین

 

صفحات

 

لینک باکس

 
منوی اصلی

صفحه اصلی
ارتباط با ما
ایمیل به مدیر
طراحی قالب وبلاگ

بخش های سایت

آموزش شبکه
امنیت در شبکه
امنیت ، شبکه
IT

جستجو


خبرنامه

شما می توانید با وارد كردن ایمیل خود در این قسمت از به روز شدن این سایت با خبر شوید .

 
عضویت لغو عضویت

آمار
امروز :
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :

PageRank Plus - Google PageRank checking, with a twist. Add to any service Add to Technorati

Copyright © SeCuRiTy Team
All Rights Reserved 2008-2009