تبلیغات
سیستم امنیت شبکه - شبکه هایLANجزایر اطلاعاتی
 

 سیستم امنیت شبکه

آرشیو

بهمن 1395
خرداد 1389
بهمن 1388
آذر 1388
آبان 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
مهر 1387
شهریور 1387

لینک دونی

قالب های توپ برای شما
عاشقانه
گروه امداد امنیت کامپیوتر ایران
دامین و هاست رایگان
آرشیو لینكدونی

لوگو سایت

لینک دوستان

کلیک کن دات کام

خرید ساعت دیواری
بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی
بزرگترین بازی های خهان
سرویس ترجمه فوری
اخباربازیگران هالیوود وایران
مرکز دانلود برنامه وکرک
::دانلود نرم افزار و معرفی قطعات::
اولین وبسایت خبری آنلاین شهرستان نکا
قلمرو عکس
تبلیغات رایگان در اینترنت
آگهی رایگان
اکی وبلاگ
دانلود نرم افزار ، مقالات علمی و .....

برای تبادل لینك با ما ، لینك ما را با نام سیستم امنیت شبکه در سایت خود قرار دهید سپس از طریق فرم نظرات لینك خود را برای ما ارسال كنید . ( از پذیرفتن لینك های غیر اخلاقی معذوریم )

لوگو دوستان



SeCuRiTy Team

طراح قالب

Powered By
ُSeCuRiTy Team‍

تبلیغات

Cat : آموزش شبکه , شبکه هایLANجزایر اطلاعاتی
 

شبکه های LAN جزایر اطلاعاتی

فرض نمائید در جزیره ای در اقیانوسی بزرگ ، زندگی می کنید. هزاران جزیره دراطراف جزیره شما وجود دارد. برخی از جزایر نزدیک و برخی دیگر دارای مسافت طولانی با جزیره شما می باشند. متداولترین روش به منظور مسافرت به جزیره دیگر،استفاده از یک کشتی مسافربری است . مسافرت با کشتی مسافربری، به منزله عدم وجود امنیت است. در این راستا هر کاری را که شما انجام دهید ، توسط سایر مسافرین قابل مشاهده خواهد بود. فرض کنید هر یک از جزایر مورد نظر به مشابه... .

شبکه های LAN جزایر اطلاعاتی

فرض نمائید در جزیره ای در اقیانوسی بزرگ ، زندگی می کنید. هزاران جزیره دراطراف جزیره شما وجود دارد. برخی از جزایر نزدیک و برخی دیگر دارای مسافت طولانی با جزیره شما می باشند. متداولترین روش به منظور مسافرت به جزیره دیگر،استفاده از یک کشتی مسافربری است . مسافرت با کشتی مسافربری، به منزله عدم وجود امنیت است. در این راستا هر کاری را که شما انجام دهید ، توسط سایر مسافرین قابل مشاهده خواهد بود. فرض کنید هر یک از جزایر مورد نظر به مشابه یک شبکه محلی و اقیانوس مانند اینترنت باشند. مسافرت با یک کشتی مسافربری مشابه برقراری ارتباط بایک سرویس دهنده وب و یا سایر دستگاه های موجود در اینترنت است. شما دارای هیچگونه کنترلی بر روی کابل ها و روترهای موجود در اینترنت نمی باشید. ( مشابه عدم کنترل شما به عنوان مسافر کشتی مسافربری بر روی سایر مسافرین حاضر در کشتی). در صورتی که تمایل به ارتباط بین دو شبکه اختصاصی از طریق منابع عمومی وجودداشته باشد، اولین مسئله ای که با چالش های جدی برخورد خواهد کرد ، امنیت خواهدبود. فرض کنید، جزیره شما قصد ایجاد یک پل ارتباطی با جزیره مورد نظر را داشته باشد.مسیر ایجاد شده یک روش ایمن، ساده و مستقیم برای مسافرت ساکنین جزیره شما به جزیره دیگر را فراهم می آورد. همانطور که حدس زده اید ، ایجاد و نگهداری یک پل ارتباطی بین دو جزیره مستلزم صرف هزینه های بالائی خواهد بود.( حتی اگرجزایر در مجاورت یکدیگر باشند ). با توجه به ضرورت و حساسیت مربوط به داشتن یک مسیر ایمن و مطمئن، تصمیم به ایجاد پل ارتباطی بین دو جزیره گرفته شده است. در صورتی که جزیره شما قصد ایجاد یک پل ارتباطی با جزیره دیگر را داشته باشد که در مسافت بسیار طولانی نسبت به جزیره شما واقع است، هزینه های مربوط بمراتب بیشتر خواهد بود. وضعیت فوق، نظیر استفاده از یک اختصاصی  Leased است. ماهیت پل های ارتباطی ( خطوط اختصاصی ) از اقیانوس( اینترنت ) متفاوت بوده و کماکن قادر به ارتباط جزایر( شبکه هایLAN)خواهند بود. سازمانها و موسسات متعددی از رویکرد فوق ( استفاده از خطوط اختصاصی) استفاده می نمایند. مهمترین عامل در این زمینه وجود امنیت و اطمینان برای برقراری ارتباط هریک سازمانهای مورد نظر با یکدیگر است. در صورتی که مسافت ادارات و یا شعب یک سازمان از یکدیگر بسیار دور باشد، هزینه مربوط به برقرای ارتباط نیز افزایش خواهدیافت. با توجه به موارد گفته شده، چه ضرورتی به منظور استفاده از VPNوجود داشته و VPNتامین کننده، کدامیک از اهداف و خواسته های مورد نظر است؟ با توجه به مقایسه انجام شده در مثال فرضی، می توان گفت که با استفاده از VPNبه هریک ازساکنین جزیره یک زیردریائی داده می شود. زیردریائی فوق دارای خصایص متفاوت نظیر :

  • دارای سرعت بالا است.
  • هدایت آن ساده است.
  • قادر به استتار( مخفی نمودن) شما از سایر زیردریا ئی ها و کشتی ها است.
  • قابل اعتماد است .
  • پس از تامین اولین زیردریائی ، افزودن امکانات جانبی و حتی یک زیردریائی دیگر مقرون به صرفه خواهد بود.

در مدل فوق، با وجود ترافیک در اقیانوس، هر یک از ساکنین دو جزیره قادر به تردد درطول مسیر در زمان دلخواه خود با رعایت مسایل ایمنی می باشند. مثال فوق دقیقا" بیانگرتحوه عملکرد VPNاست. هر یک از کاربران از راه دور شبکه قادر به برقراری ارتباطی امن و مطمئن با استفاده از یک محیط انتقال عمومی ( نظیر اینترنت ) با شبکه محلی(LAN) موجود در سازمان خود خواهند بود. توسعه یک VPNافزایش تعداد کاربران ( از راه دور و یا افزایش مکان های مورد نظر ) بمراتب آسانتر از شبکه هائی است که ازخطوط اختصاصی استفاده می نمایند. قابلیت توسعه فراگیر از مهمتزین ویژگی های یک VPNنسبت به خطوط اختصاصی است.



 
+ لینك ثابت   + نویسنده : امین فلاح + ساعت 10:40 ب.ظ +  تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1388 +  نظرات ()

مطالب پیشین

 

صفحات

 

لینک باکس

 
منوی اصلی

صفحه اصلی
ارتباط با ما
ایمیل به مدیر
طراحی قالب وبلاگ

بخش های سایت

آموزش شبکه
امنیت در شبکه
امنیت ، شبکه
IT

جستجو


خبرنامه

شما می توانید با وارد كردن ایمیل خود در این قسمت از به روز شدن این سایت با خبر شوید .

 
عضویت لغو عضویت

آمار
امروز :
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :

PageRank Plus - Google PageRank checking, with a twist. Add to any service Add to Technorati

Copyright © SeCuRiTy Team
All Rights Reserved 2008-2009