تبلیغات
سیستم امنیت شبکه - معرفیVLAN
 

 سیستم امنیت شبکه

آرشیو

بهمن 1395
خرداد 1389
بهمن 1388
آذر 1388
آبان 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
مهر 1387
شهریور 1387

لینک دونی

قالب های توپ برای شما
عاشقانه
گروه امداد امنیت کامپیوتر ایران
دامین و هاست رایگان
آرشیو لینكدونی

لوگو سایت

لینک دوستان

کلیک کن دات کام

خرید ساعت دیواری
بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی
بزرگترین بازی های خهان
سرویس ترجمه فوری
اخباربازیگران هالیوود وایران
مرکز دانلود برنامه وکرک
::دانلود نرم افزار و معرفی قطعات::
اولین وبسایت خبری آنلاین شهرستان نکا
قلمرو عکس
تبلیغات رایگان در اینترنت
آگهی رایگان
اکی وبلاگ
دانلود نرم افزار ، مقالات علمی و .....

برای تبادل لینك با ما ، لینك ما را با نام سیستم امنیت شبکه در سایت خود قرار دهید سپس از طریق فرم نظرات لینك خود را برای ما ارسال كنید . ( از پذیرفتن لینك های غیر اخلاقی معذوریم )

لوگو دوستانSeCuRiTy Team

طراح قالب

Powered By
ُSeCuRiTy Team‍

تبلیغات

Cat : آموزش شبکه , معرفیVLAN

معرفیVLAN

تمامی مسائل اشاره شده در بخش قبل را و تعداد بیشتری را که به آنان اشاره نشده است را می توان با ایجاد یک VLANبه فراموشی سپرد. به منظور ایجاد VLAN،به یک سوئیچ لایه دوم که این تکنولوژی را حمایت نماید، نیاز می باشد. تعدادی زیادی از افرادیکه جدیدا" با دنیای شبکه آشنا شده اند ، اغلب دارای برداشت مناسبی در این خصوص نمی باشند و اینگونه استنباط نموده اند که صرفا" می بایست به منظور فعال نمودنVLAN،یک نرم افزار اضافه را بر روی سرویس گیرندگان... .

معرفیVLAN

تمامی مسائل اشاره شده در بخش قبل را و تعداد بیشتری را که به آنان اشاره نشده است را می توان با ایجاد یک VLANبه فراموشی سپرد. به منظور ایجاد VLAN،به یک سوئیچ لایه دوم که این تکنولوژی را حمایت نماید، نیاز می باشد. تعدادی زیادی از افرادیکه جدیدا" با دنیای شبکه آشنا شده اند ، اغلب دارای برداشت مناسبی در این خصوص نمی باشند و اینگونه استنباط نموده اند که صرفا" می بایست به منظور فعال نمودنVLAN،یک نرم افزار اضافه را بر روی سرویس گیرندگان و یا سوئیچ نصب نمایند. ( برداشتی کاملا" اشتباه ! ). با توجه به این که در شبکه های VLAN،میلیون ها محاسبات ریاضی انجام می شود، می بایست از سخت افزار خاصی که درون سوئیچ تعبیه شده است، استفاده گردد (دقت در زمان تهیه یک سوئیچ)،در غیر اینصورت امکان ایجاد یکVLANبا استفاده از سوئیچ تهیه شده، وجود نخواهد داشت. هرVLAN که بر روی سوئیچ ایجاد می گردد ، به منزله یک شبکه مجزا می باشد . بدین ترتیب برای هر  VLANموجود یک broadcast domain جداگانه ایجاد می گردد. پیام های broadcast ،به صورت پیش فرض، از روی تمامی پورت هائی از شبکه که عضوی از یک VLAN مشابه نمی باشند، فیلتر می گردند. ویژگی فوق، یکی ازمهمترین دلایل متداول شدن VALNدر شبکه های بزرگ امروزی است ( تمایز بین سگمنت های شبکه ). در حقیقت ، سوئیچی که قادر به حمایت از VLANمی باشد ، امکان پیاده سازی چندین شبکه مجزا را فراهم می نماید ( مشابه داشتن دو سوئیچ جداگانه و اتصال سه ایستگاه به هر یک از آنان در مقابل استفاده از VLAN.( بدین ترتیب شاهد کاهش چشمگیر هزینه های برپاسازی یک شبکه خواهیم بود. فرض کنید قصد داشته باشیم زیر ساخت شبکه موجود در یک سازمان بزرگ را به دوازده شبکه جداگانه تقسیم نمائیم. بدین منظور می توان با تهیه دوازده سوئیچ و اتصال ایستگاههای مورد نظر به هر یک از آنان ، دوازده شبکه مجزا که امکان ارتباط بین آنان وجود ندارد را ایجاد نمائیم. یکی دیگر از روش های تامین خواسته فوق، استفاده ازVLANاست . بدین منظور می توان از یک و یا چندین سوئیچ که VLANرا حمایت می نمایند، استفاده و دوازده VLANرا ایجاد نمود . بدیهی است، هزینه برپاسازی چنین شبکه های به مراتب کمتر از حالتی است که از دوازده سوئیچ جداگانه، استفاده شده باشد . در زمان ایجادVALN ،می بایست تمامی ایستگاهها را به سوئیچ متصل و در ادامه ، ایستگاههای مرتبط با هرVLAN  را مشخص نمود. هر سوئیچ در صورت حمایت ازVLAN ،قادر به پشتیبانی از تعداد مشخصی VLAN است . مثلا" یک سوئیچ ممکن است ٦٤ و یا ٢66VLAN را حمایت نماید. 
+ لینك ثابت   + نویسنده : امین فلاح + ساعت 01:40 ق.ظ +  تاریخ : شنبه 24 بهمن 1388 +  نظرات ()

مطالب پیشین

 

صفحات

 

لینک باکس

 
منوی اصلی

صفحه اصلی
ارتباط با ما
ایمیل به مدیر
طراحی قالب وبلاگ

بخش های سایت

آموزش شبکه
امنیت در شبکه
امنیت ، شبکه
IT

جستجو


خبرنامه

شما می توانید با وارد كردن ایمیل خود در این قسمت از به روز شدن این سایت با خبر شوید .

 
عضویت لغو عضویت

آمار
امروز :
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :

PageRank Plus - Google PageRank checking, with a twist. Add to any service Add to Technorati

Copyright © SeCuRiTy Team
All Rights Reserved 2008-2009